Firma

Firma Auto Gaz Holandia – Działalność firmy zapoczątkowana w 1983 roku, zajmowała się kompleksowym odrestaurowywaniem pojazdów zabytkowych.

W roku 1993 profil działalności został zmieniony na zabudowę pojazdów w ówczesne systemy instalacji gazowych czyli systemy pierwszej i drugiej generacji przeważnie preferowane były systemy producentów włoskich. Lecz na rynku wtórnym zaczęły się także pojawiać systemy producentów Holenderskich – systemy, których jakość i zaawansowanie techniczne było nieporównywalne z systemami istniejącymi. Firmy takie jak KOLTEC – Necam – Vialle – Prins konsekwentnie utrzymywały wysoką jakość produktów pod względem technicznym i technologicznym co skłoniło firmę Auto Gaz Holandia do podjęcia współpracy i dystrybucji produktów tych firm.

Coraz większa ilość pojazdów z instalacjami holenderskimi zaczęła się pojawiać na Polskim rynku motoryzacyjnym, szczególnie firmy KOLTEC – Necam, która oferowała systemy dedykowane do znacznej ilości marek pojazdów. System Vialle – wtrysk gazu fazy ciekłej także jako dedykowany system fabryczny dość osobliwie zajął miejsce w hierarchii pojazdów z instalacją LPG i do dnia dzisiejszego cieszy się swoją niezawodnością. Firma Auto Gaz Holandia jest wyłacznym dystrybutorem systemu GFI dawniej Teleflex Gfi , Koltec- Necam , Ag , Vialle .

W roku 2005 na rynku LPG pojawił się system JTG firmy ICOM  system oparty na własnych wrtościach i pomysłach właściciela firmy, który opracował system ciekłego wtrysku gazu do silnika, system został pozytywnie zaakceptowany i wdrożony do dystrybucji. Nowości wykorzystane w systemie nie mają miejsca w systemach instalacji konkurencyjnych, co świadczy o właściwym i konsekwentnym rozwoju kierunku firmy ICOM. W roku 2007 na rynku pojawił się system JTG HP – system do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Od 2009 roku nasza firma jest także dystrybutorem zestawów i komponentów LPG wiodącej marki w przemyśle – IMPCO.IMPCO Technologies jest wiodącym dostawca paliwa, elektronicznych systemów sterowania silnika, które przystosowują silniki spalinowe do pracy przy użyciu czystych paliw oraz systemów elektronicznych i komponentów, które umożliwiają dokładne monitorowanie pojazdów. IMPCO Technologies współpracuje z najbardziej znanymi europejskimi producentami wózków widłowych OEM. Firma dostarcza wysokiej jakości produktów i usług potwierdzony certyfikatami ISO 9001, ISO 14001 oraz ECE-R110 i ECE-R6701.

Stosowne uprawnienia i certyfikaty pozwalają na godną reprezentację wspomnianych firm które swoją jakością i niezawodnością produktu zaspakajają potrzeby polskiego i wschodnio europejskiego rynku.